Çerkezköy Cam Balkon Cam Balkon Sistemleri

Tekirdağ Çerkezköy Cam Balkon ilçesinde cam balkon hizmeti vermekteyiz


Çerkezköy ilçesi, doğu ve güneyde İstanbul ilinin Çatalca ve Silivri ilçeleri ile güneybatıda Çorlu ilçesi, batıda Kırklareli’nin Lüleburgaz ve kuzeyde Saray ilçeleri ile çevrilidir. Yüzölçümü 326 km²'dir.

 

Tekirdağ il merkezine 62 km ,Tekirdağ Çorlu ilçesine 25 km ,Çorlu Havaalanına 33 km dir.İstanbul Esenler Otogarına 100 km,Silivri ilçessine 40 km, İstanbul a ise sınırdır. İlçe toprakları Ergene Havzası'ndaki hafif engebeli düzlüklerden oluşur. Tekirdağ’ın doğu kesiminde bulunan Çerkezköy yöresinde Yıldız Dağları’nın uzantıları ile arazi engebelenir. Bu kesimlerde yükselti batıya göre daha düşüktür. Yöre topografyası Büyükyoncalı - Bahçeağıl ve Çerkezköy -Velimeşe doğrultusunda uzanan 50 - 150 m, iki vadi tabanı dışında ise ortalama 150 - 200 m ve yer yer daha fazla yükseltilerle belirlenmektedir. Tüm yerleşiminin 150 - 200 m altındaki katlarda yer aldığı ve yüksekçe yerlerinde orman, tarım ve mera alanı olarak kullanıldığı görülmektedir.

 

Çerkezköy ilçesinin ekonomik yapısı 1970'li yıllara kadar tarıma dayanmaktaydı. Bu ürünlerin başlıcaları tahıllar ve sanayi bitkileriydi. Bugün tarımla uğraşan toplam nüfusun % 15'ini oluşturmaktadır.

 

Çerkezköy ilçesi bugün Türkiye'nin en büyük sanayi merkezlerinden biri haline gelmiştir.

 

Çerkezköy'e ulaşım karayolu ve demiryolu ile yapılmaktadır. Çerkezköy ilçesi Kınalı Ayrımı-Çerkezköy-Çorlu yolu ile Çerkezköy - Saray - Vize-Kırklareli yollarının kavşak noktasında bulunmaktadır. Ayrıca Beyciler-Çerkezköy bağlantı yolu ile TEM'e bağlanmaktadır. Çerkezköy için önem taşıyan TEM bağlantı yolu, ilçenin İstanbul metropolü ile ilişkisini kuvvetlendirmektedir.