Marmara Ereğlisi Cam Balkon Cam Balkon Sistemleri

Tekirdağ Marmara Ereğlisi Cam Balkon ilçesinde cam balkon hizmeti vermekteyiz


Marmara Ereğlisi, Tekirdağ ilinin bir ilçesidir. Silivri'ye 35, İstanbul'a 90, Tekirdağ'a 38 km uzaklıktadır. TUİK 2008 sayımı İlçe Şehir merkezi nufusu 11803 belde ve köyler 13.258 İlçe şehir merkezi belde köyler toplamı nufusu 25.066 dır.

 

Tekirdağ iline 40 km uzaklıkta olan Marmara Ereğlisi, Tekirdağ ilinin en doğuda yer alan ilçesidir. Kuzey ve batıdan Çorlu, doğudan İstanbul ilinin Silivri ilçesine komşudur. Güney yönden ise Marmara Denizi ile sınırlıdır. 183 km2 yüzölçümü ile Tekirdağ ilinin en küçük ilçesidir.

 

İlçe ekonomisi tarım, sanayi,turizm, balıkçılık ve hayvancılığa dayalıdır. Sanayi bitkisi olan ayçiçeği ile buğday, tarım sahalarında en fazla ekilen ürünlerdendir. Bunların dışında arpa, kavun, karpuz ve çeşitli sebzeler diğer ürünler arasındadır. Marmara Ereğlisi sahilleri balık türleri bakımından son derece zengindir. Karadeniz, Boğazlar, Marmara ve Ege Denizlerinde yüzeyin balıkların göç yolları üzerinde bulunan kıyılarda, çeşitli balıklar dolanmaktadır. Tekir, barbunya, kılıç, kolyos, uskumru, palamut, torik, istavrit, sardalya, sinarit, levrek deniz ürünlerinin başlıcalarıdır. Sığır ve koyun, ilçede en fazla beslenen hayvanlardır. Marmara Ereğlisi'nde sanayi tesislerinin kuruluş tarihi oldukça eskilere gider. 1954 yılında Ereğli Limanı'nda "Türk Petrol" depoları işletmeye açılarak, buradan Trakya ve İstanbul'a sevkiyata başlamıştır. Türkmenli köyünde kurulan " Altın Kadife Fabrikası " tekstil fabrikalarının önemlilerindendir.

 

İstanbul - İpsala yolunun üzerinde olan M.Ereğlisi, tarihi eserleri, deniz sporlarına elverişli koyu, plajları,istakozu ve balığı, İstanbul'a yakınlığı, çok güzel bir turistik yol üzerinde bulunması, dikkati çeken ve hoşa giden yüksek yarım adası ile büyük turistik değerler taşımaktadır.