Muratlı Cam Balkon Cam Balkon Sistemleri

Tekirdağ Muratlı Cam Balkon ilçesinde cam balkon hizmeti vermekteyiz


Doğusunda Çorlu ilçesi, güneyinde Tekirdağ ve kuzeyinde Kırklareli ilinin Lüleburgaz ilçesi bulunur.

 

Yüzölçümü 427 km2'dir. İlçede yüksek dağlar ve vadiler yoktur. İlçe toprakları genellikle geniş tabanlı ve bereketli düz alanlardan (ovalardan) oluşur. Bazı kesimler engebeli olmakla birlikte bunların yükseklikleri çok azdır.

 

İlçe şehir merkezi nufusu 19.138 (TUİK 2008 yılı sayımı) , belde ve köyler nufusu 7.037 (tuik 2008 yılı sayımı) , İlçe toplamı nufus 26.137 dir. (Tuik 2008 yılı sayımı.) Tekirdağ nüfusunun %3.39 unu oluşturur.

 

Kaynağı Tekirdağ sınırları içinde olan en önemli akarsu Ergene güney-batıya doğru akarak Muratlı yakınlarındaki İnanlı köyüne kadar Çorlu ve Vize sularıyla birleşerek Ergene nehri (çayı) adını alır.

 

Hanoğlu, İnanlı, Kırkkepenekli ve Müsellim göletleri ve Ergene nehrinden, İlçe arazilerinin çok az bir bölümü sulanabilir durumdadır. Yer yer akarsularından da sulama yapılmaktadır.

 

Muratlı ilçesi, 407 km2'lik coğrafi alanın büyük bir kısmı tarıma elverişli alanlardır. Tarım alanlarının verimi, Türkiye ortalamasının çok üstündedir. Tarım, çağdaş bilgi, beceri, araç, gereç ve girdilerle yapılmaktadır.

 

İlçede yer altı su kaynaklarından Ergene nehrinden ve dört göletten ( Hanoğlu, İnanlı, Kırkkepenekli, Müsellim ) sulu tarım yapılmaktadır. Ergene nehrinin kirlenmiş olması, sulamayı olumsuz yönde etkilemektedir.

 

İstanbul-Edirne demiryolu, Çerkezköy-Çorlu ve Muratlı istasyonlarından geçer. Uzunluğu Muratlı İlçesi sınırlarında 21 Km. dir. İlçede bir istasyon şefliği bulunmaktadır.

 

İstasyon 5 yoldan meydana gelmiştir. İstasyonun 1. Yolunda 300 m. Uzunluğunda 7 metre eninde yükleme ve boşaltma rampası vardır. D.D.Y. Muratlı Tren İstasyonu:1870 yılında Avusturya'lılar tarafında inşa edilmiştir. 1937 yılına kadar, Faransız demiryolu şirketi tarafından işletilmiştir. Aynı yıldan itibaren T.C.D.D.Y. işletmesine geçmiştir.

 

D-110 ve D-100 karayollarını birleştiren karayolunun ilçeden geçmesi yörenin yurtiçi ve yurtdışı ulaşımını kolaylaştırmaktadır.