Şarköy cam balkon Cam Balkon Sistemleri

Tekirdağ Şarköy cam balkon ilçesinde cam balkon hizmeti vermekteyiz


Tekirdağ'ın güneybatısında Marmara Denizi kıyısında kurulmuştur.

 

Şarköy ilçesinde biri ilçe merkezi ikisi kasaba olmak üzere 3 belediye (Hoşköy, Mürefte) teşkilatı vardır. Güzel plajlar bulunduğundan turistik merkez durumuna gelmiştir. Tekirdağ`ın tek mavi bayraklı ilçesidir.

 

Bölgede ılıman Marmara iklimi iklim görülür.Buna bağlı olarak doğal bitki örtüsünü alçak kesimlerde Akdeniz kökenli bitkiler oluşturmaktadır.

 

Şarköy'ün nüfusu 1927' de 2.357 iken 1990' da 12.350'e ulaşmıştır.

 

İlçenin nüfusu 2000 genel nüfus sayımına göre 32.660. Bunun 16.194'ü ilçe merkezinde, 16.466'sı ise kasaba ve köylerde yaşamaktadır.2011 sayımında ise 17,164'tür.

 

Ekonomisi tarım ve turizm ağırlıklıdır.

 

İğdebağlar( Araplı ) :Şarköy'e 5 km uzaklıktadır.Suriye Yörükleri tarafından kurulmuştur. Üzümü,zeytini ve içimi güzel suyu ile çok eski bir tarihi geçmişe sahiptir.

 

Eriklice : Denizi, üzümü, balığı ve zeytini ile ünlü olan belde çok eski bir tarihe sahiptir.

 

Gaziköy : Şarköy’e 25 km uzaklıktadır. Bu kıyı köyünün 2700 yıllık tarihi geçmişi vardır..

 

Uçmakdere : Şarköy ilçe merkezine 36 km uzaklıktadır. Tekirdağ- Barbaros-Naip-Mermer-Yeniköy’den gidilir. Eşsiz doğa güzelliklerine sahip olan köyün çok ilginç bir yerleşme sahası vardır.Çok güzel restorantları olan ağaçlık bir köydür.

 

Mürefte : Şarköy’e 13 km pırıl pırıl tertemiz kıyılara sahip olan bu kıyı kasabasının da çok eski bir tarihi geçmişi vardır.

 

Hoşköy : Şarköy’e 16 km uzaklıktadır. Hoşköy kasabasının çok eski bir tarihi vardır.